KURUMSAL

TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi

TSE-HYB Belgesi Nedir? Kısaca Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi hizmet üreten sektörlerde, işyerleri, kurum veya kuruluşların verdiği hizmetlerin yeterliliğinin, ilgili Türk Standardına ve/veya Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan kriterlere uygunluğunu gösteren ve akit edilen sözleşme ile kullanılabilen geçerliliği 1 yıl olan belgedir. Bu belge tüketiciye verilecek hizmetlerin ve çeşitli işyerlerinin mevzuata uygunluğunu, imkan ve kabiliyetlerinin yeterliliğini gösterir.

Dolayısıyla Hizmet Yeterlilik Belgesi firmanın vermiş olduğu hizmette alt yapı, personel, makine ekipman olarak yeterli olduğunu ifade eden kalite belgesi olarak ortaya çıkmaktadır.

Özellikle bazı sektörlerde müşteri tarafından talep edilen HYB Belgesi alım işlemleri zorlu süreçleri beraberinde getirmektedir. Üyelik işlemleri, standart alımı, standardın yorumlanması ve gereklerinin tespit edilmesi, bu gerekliliklerin firmaya uygulanması, TSE’ye başvuru, denetim ve belgelendirme işlemleri ciddi şekilde takip edilip sonuçlandırılması gereken süreçlerdir.

Ekip kalite danışmanlık, standardın firma adına alınması, standart gerekliliklerinin firmaya uygulanması için eğitim ve danışmanlık verilmesi, TSE 'ye firma adına belge başvurularının yapılması gibi hizmetleri sunmaktadır. HYB Belgesi nedir, HYB Belgesi nasıl alınır soruları için aşağıdaki konular yardımcı olacaktır.

TSE-HYB Belge Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

1- Başvuru sahibi firmanın yasal statüsünü gösteren resmi bir belge. (Sicil Gazetesi, Vergi Levhası)
2- Başvuru sahibi firmayı temsile yetkili olan kişinin/kişilerin imza sirküleri
3- Avans dekontu

 

©2020 - BULUŞUM. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi